Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp |
Auteur |
Bericht |
Mirjam Moderator

Geregistreerd op: 5-1-2006 Berichten: 3303 Woonplaats: Hoek van Holland
|
Geplaatst: 11 Dec 2012 17:24 Onderwerp: CD&V : klasreizen naar sites WOI |
|
|
Quote: | Vlaanderen wil klasreizen naar sites WOI aanmoedingen De commissie onderwijs van het Vlaams parlement keurde gisteren een voorstel van resolutie van Vlaams volksvertegenwoordiger Johan Verstreken over WO I goed. Met de resolutie wil Johan Verstreken secundaire scholen aanmoedigen om klasreizen naar sites over de Eerste Wereldoorlog te organiseren. Daarnaast wil hij de koepels en netten aanmoedigen om de geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog op te nemen in de leerplannen van het basis- en secundair onderwijs. Naar aanleiding van de herdenking van ‘100 jaar Wereldoorlog I’ heeft de Vlaamse regering een amibtieus project opgezet om de huidige en toekomstige generaties bewust te maken van en te sensibiliseren rond de thema’s verdraagzaamheid en internationale verstandhouding als essentiële bouwstenen voor een open en tolerante samenleving.
Omdat de huidige schoolgaande jeugd, zeker na de eeuwherdenking van 2014-2018, de volgende generatie zijn die de herinnering aan de Groote Oorlog levendig zal moeten houden, is het van groot belang dat de jongeren van nu voldoende kennis vergaren over die Groote Oorlog en over wat die heeft teweeggebracht in Vlaanderen en in de wereld. Volgens Vlaams volksvertegenwoordiger Johan Verstreken moeten de jongeren niet alleen schoolse, theoretische kennis bestaande uit jaartallen en data van veldslagen vergaren. “Jongeren moeten ook ervaren wat oorlog aanricht onder de soldaten aan het front, maar ook aan de burgers achter het front, het lijden van vrouwen en kinderen, de honger en ontberingen. Deze ervaringen kunnen enkel opgedaan worden op de sites zelf,” aldus Johan Verstreken. “Een goede gids kan in een museum, in een loopgraaf, in een bunker of op een militaire begraafplaats duidelijk maken wat het leven aan of achter het front betekende tijdens de Groote Oorlog. Wanneer bij jongeren het besef groeit dat elke vermelde naam ‘een persoon’ was: een vader, een zoon, een moeder enzovoort, dan zullen ze ook die monumenten ‘juist’ interpreteren. Misschien zet het hen er zelfs toe aan om, na bijna honderd jaar, de neergebeitelde namen opnieuw een gezicht te geven.” Secundaire scholen moeten daarom aangemoedigd en in staat gesteld worden om klasreizen te organiseren naar sites, gerelateerd aan de Eerste Wereldoorlog. Zo kunnen de leerlingen ter plaatse en onder deskundige leiding van een lokale gids of een gedreven leerkracht niet alleen kennis vergaren, maar ook ervaringen opdoen omtrent het leven en lijden van soldaten en burgers tijdens de Groote Oorlog. Daarnaast wil Johan Verstreken met de resolutie de koepels en de netten aanmoedigen om de geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog in het algemeen, en de gebeurtenissen aan het westelijk front in Vlaanderen (en in ‘Flanders Fields’ in het bijzonder), op te nemen in de leerplannen van het basis- en het secundair onderwijs, verder in te zetten op internationale vredeseducatie en te voorzien in de vorming van leerkrachten rond de Eerste Wereldoorlog, zodat leerlingen een goed onderbouwde kennis opdoen over de geschiedenis van de Eerste Wereldoorlog.
|
http://www.politics.be/persmededelingen/34197/ |
|
Naar boven |
|
 |
Fritz Kempf Ere WikiMusketier
Geregistreerd op: 4-4-2006 Berichten: 10370 Woonplaats: Wipers (Ieper)
|
|
Naar boven |
|
 |
Finnbar Moderator

Geregistreerd op: 5-11-2009 Berichten: 6982 Woonplaats: Uaso Monte
|
Geplaatst: 19 Dec 2012 7:20 Onderwerp: |
|
|
Fritz Kempf @ 18 Dec 2012 21:32 schreef: | Oei Oei........  |
Kan je dit proza even toelichten?
 |
|
Naar boven |
|
 |
Schoeters Dirck
Geregistreerd op: 10-3-2008 Berichten: 273 Woonplaats: Sterrebeek
|
Geplaatst: 19 Dec 2012 13:15 Onderwerp: |
|
|
Hoera,
Fulltime job voor reenactors.  _________________ Sturmgrenadier |
|
Naar boven |
|
 |
Fritz Kempf Ere WikiMusketier
Geregistreerd op: 4-4-2006 Berichten: 10370 Woonplaats: Wipers (Ieper)
|
|
Naar boven |
|
 |
Mirjam Moderator

Geregistreerd op: 5-1-2006 Berichten: 3303 Woonplaats: Hoek van Holland
|
Geplaatst: 19 Dec 2012 16:51 Onderwerp: |
|
|
Wat dan? |
|
Naar boven |
|
 |
Tony Het is maar 5 kilometer

Geregistreerd op: 22-5-2005 Berichten: 701 Woonplaats: Wijtschate
|
Geplaatst: 19 Dec 2012 17:04 Onderwerp: |
|
|
Fritz Kempf @ 19 Dec 2012 16:28 schreef: | Finnbar @ 19 Dec 2012 7:20 schreef: | Fritz Kempf @ 18 Dec 2012 21:32 schreef: | Oei Oei........  |
Kan je dit proza even toelichten?
 |
Ik woon in de streek en weet wat "scholen op begraafplaatsen en bij/onder andere oorlogsrelicten" betekend.  |
Ik ben al regelmatig voor vlaamse scholen gaan gidsen. Hun gedrag is in elk geval beter dan wat ik van de Britse scholen zag.  |
|
Naar boven |
|
 |
Spiling

Geregistreerd op: 30-5-2005 Berichten: 998 Woonplaats: Coast
|
Geplaatst: 20 Dec 2012 16:27 Onderwerp: |
|
|
Ik heb in de voorbije maanden wat gecorrespondeerd met de heer Johan varstreken, omtrent dit onderwerp en zijn visie hierop. Vooral zijn visie op waar hij de jeugd (met lichte dwang) wenst naar toe sturen, en de achterliggende doelstellingen, zorgden voor nog wat onenigheid, waardoor een antwoord om mijn meest recente reactie uitbleef.
Ik stelde voor om meer te gaan investeren in het ons nog resterende WOI erfgoed, dat her en der staat te verkommeren, en de jeugd daar kennis te leren mee maken. Ze een idee mee te geven van afstand en landschap in WOI. Hen de verhalen achter deze relicten bij te brengen, en ook de gruwel niet te verbloemen. De heer Verstreken opteert blijkbaar meer om de jeugd naar nieuwe nagebouwde structuren te sturen. Onder “het bijbrengen van de vredesboodschap” verstaat hij het simuleren van de jeugd door hen de voormalige slagvelden op te sturen in een uniform met een oorlogswapen op de schouder. Ik kreeg er een beetje een Bellewaerde of Studio 100 gevoel bij.
Meningen kunnen natuurlijk verschillen hé. _________________ "Less is More" (Mies van der Rohe) |
|
Naar boven |
|
 |
|